30 Ապրիլի 2024 10:18
Առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևան շնորհավորել է ադրբեջանցի շախմատիստ Ուլվիա Ֆաթալիևային՝ Հունաստանի Ռոդոս քաղաքում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Մեհրիբան Ալիևայի Instagram-ի պաշտոնական էջում շնորհավորանքում ասվում է.
«Սիրելի Ուլվիա! Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ փայլուն հաղթանակի կապակցությամբ: Շնորհակալություն ձեր աշխատանքի և կամքի համար: Ես հպարտանում եմ քեզնով: Ադրբեջանը արժանի է հաղթանակների»։
Հիշեցնենք, որ այսօր Ուլվիա Ֆաթալիևան դարձել է՝ Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը նվաճած առաջին ադրբեջանցի շախմատիստը։ Հունաստանի Հռոդոս քաղաքում անցկացված մրցումներում 27-ամյա գրոսմայստերն առաջ է անցել բոլոր մրցակիցներից։

СПОРТ  29 Апреля 2024 - 20:45
Первый вице-президент Мехрибан Алиева поздравила азербайджанскую шахматистку Ульвию Фаталиеву с победой на чемпионате Европы в греческом городе Родос.
Как передает Caliber.Az, в поздравлении на официальной странице Мехрибан Алиевой в Instagram говорится:
«Дорогая Ульвия! От души поздравляю тебя с блестящей победой! Спасибо тебе за твой труд и волю! Горжусь тобой! Азербайджану к лицу Победы!»
Напомним, что сегодня Ульвия Фаталиева стала первой азербайджанской шахматистской, завоевавшей титул чемпионки Европы. 27-летний гроссмейстер опередила всех своих соперников на соревнованиях, проходивших в греческом Родосе.