Բաքվում առաջնորդության և կառավարման զարգացման տարածաշրջանային սեմինար է անցկացվում
Բաքվում, Ադրբեջանի Ստանդարտացման ինստիտուտի (AZSTAND) կազմակերպությամբ, մեկնարկել է՝ Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության (ISO) «Առաջնորդության և կառավարման զարգացման ծրագիր» տարածաշրջանային սեմինարը՝ զարգացող երկրների ստանդարտացման ազգային մարմինների համար:
Ըստ Report-ի՝ Ադրբեջանի հետ մեկտեղ սեմինարին մասնակցում են՝ Ալբանիայի, Բահամյան կղզիների, Բուրկինա Ֆասոյի, Բելիզի, Բութանի, Կոլումբիայի, Գանայի, Հունաստանի, Քենիայի, Մոնղոլիայի, Քաթարի, Ռուանդայի, Սաուդյան Արաբիայի, Եմենի, Շվեդիաի և այլ ազգային կառույցների ղեկավար կազմեր:
Միջոցառմանը, մասնավորապես, մասնակցել են՝ Սպառողական շուկայի հակամենաշնորհային վերահսկողության և վերահսկողության պետական ծառայության պետի տեղակալ Իլգար Հասանովը, AZSTAND-ի տնօրեն Իլհամ Բայրամովը և ISO կարողությունների զարգացման վարչության պետ Էրիկ Կիեկը։

В Баку проходит региональный семинар по развитию лидерства и управления
В Баку при организации Азербайджанского института стандартизации (AZSTAND) начался региональный семинар Международной организации по стандартизации (ISO) «Программа развития лидерства и управления» для национальных органов стандартизации развивающихся стран.
Как сообщает Report, в семинаре наряду с Азербайджаном принимают участие руководящие составы национальных структур из Албании, Багамских островов, Буркина-Фасо, Белиза, Бутана, Колумбии, Ганы, Греции, Кении, Монголии, Катара, Руанды, Саудовской Аравии, Йемена и Швеции.
В частности, в мероприятии приняли участие заместитель начальника Государственной службы по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком Ильгар Гасанов, директор AZSTAND Ильхам Байрамов, руководитель отдела по расширению потенциала ISO Эрик Киек.