Ադրբեջանը տուժե՞լ է Վրաստանի երկրաշարժի հետևանքով ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ
Վրաստանի տարածքում՝ Զագաթալայի սեյսմիկ կայանից 55 կմ դեպի հարավ-արևմուտք, հուլիսի 22-ին տեղական ժամանակով ժամը 12:08-ին 4,9 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել 15 կմ խորության վրա։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Սեյսմոլոգիական ծառայության հանրապետական կենտրոնից, ստորգետնյա ցնցումները 3-4 բալ ուժգնությամբ զգացվել են Վրաստանին սահմանակից Ադրբեջանի շրջաններում՝ Աղստաֆայի, Թովուզի, Բալաքենի, Զագաթալայի, Գեդաբեկի շրջաններում, ինչպես նաև Գյանջա քաղաքում։
Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը երկրաշարժի հետևանքով ավերածությունների կամ զոհերի մասին տեղեկություն չի ստացել։

Пострадал ли Азербайджан в результате землетрясения в Грузии? ОФИЦИАЛЬНО
В Грузии, в 55 км юго-западнее сейсмической станции Загатала, 22 июля в 12:08 по местному времени на глубине 15 км произошло землетрясение магнитудой 4.9.
Как сообщили Caliber.Az в Республиканском центре сейсмологической службы, землетрясение ощущалось в приграничных с Грузией районах Азербайджана - Агстафинском, Товузском, Балакенском, Загатальском, Гедабейском районах, а также в городе Гянджа, с силой 3-4 балла.
Информации о каких-либо разрушениях или человеческих жертвах в результате землетрясения в МЧС Азербайджана не поступало.