Հրապարակվել են անցյալ տարի ազատագրված տարածքների ականազերծման վրա ծախսված միջոցները
Այս մասին ասել է ֆինանսների նախարար Սամիր Շարիֆովը՝ Միլլի Մեջլիսի տնտեսական քաղաքականության, արդյունաբերության և ձեռներեցության կոմիտեի այսօրվա նիստում՝ 2021 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ, հայտնում է Caliber.Az-ը։
Նրա խոսքով, անցյալ տարի պետբյուջեից ծախսվել է 105,8 մլն մանաթ (ներառյալ 97,6 մլն մանաթի գումարը, որը հատկացվել է ազատագրված տարածքների վերակառուցմանն ու վերականգնմանը) Ադրբեջանի ազատագրված տարածքները չպայթած զինամթերքիցև ականներից մաքրելու աշխատանքներ իրականացնելու համար։

Обнародованы средства, потраченные в прошлом году на разминирование освобожденных территорий
«В прошлом году на разминирование освобожденных от оккупации территорий потрачено около 98 млн манатов».
Как сообщает Report, об этом министр финансов Самир Шарифов сказал на сегодняшнем заседании комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству во время обсуждения законопроекта об исполнении госбюджета на 2021 год.
По его словам, в прошлом году из госбюджета потрачено 105,8 млн манатов (с учетом средств в размере 97,6 млн манатов, выделенных на реконструкцию и восстановление освобожденных территорий) на выполнение работ по очистке освобожденных от оккупации территорий Азербайджана от неразорвавшихся боеприпасов и мин.