Ղարաբաղյան պատերազմի նահատակների երեխաները եղել են թուրք նախարարի հյուրը
Թուրքիայի ընտանիքի և սոցիալական ծառայությունների նախարար Օզդեմիր Գյոքթաշը Անկարայում ընդունել է՝ Ղարաբաղյան պատերազմի նահատակների մի խումբ երեխաների։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը, նահատակների ընտանիքների անդամների այցը Ադրբեջանից Թուրքիա կազմակերպվել է՝ նահատակների ընտանիքներին աջակցող «Զեֆեր» հասարակական միավորման համակարգմամբ։
Դիմելով հանդիպման մասնակիցներին, թուրք նախարարը ընդգծել է՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի եղբայրության և միասնության անձեռնմխելիությունը։
«Մենք ընդհանուր արմատներ ունենք: Թուրքիայի և Ադրբեջանի ճակատագրերը սերտորեն փոխկապակցված են: Մենք միասին ենք վշտի և ուրախության ժամանակ: «Նահատակների զավակներին մեզ կտակել են հերոսները, ովքեր իրենց կյանքը տվել են հանուն Հայրենիքի»,- ասել է Գյոքթաշը՝ ընդգծելով փոխայցելությունների կարևորությունը՝ երկու երկրների եղբայրության, բարեկամության և համերաշխության հետագա ամրապնդման համար։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել երեխաներին Թուրքիա կատարած այցի համար՝ հույս հայտնելով, որ ճամփորդությունը հավերժ կմնա նրանց հիշողության մեջ։