ՄԱԿ-ի Եվրոպայի տնտեսական հանձնաժողովը պատրաստ է համագործակցել Ադրբեջանի հետ
ՄԱԿ-ի Եվրոպայի տնտեսական հանձնաժողովը (ՄԱԿ-ի ԵՏՀ) պատրաստ է համագործակցել Ադրբեջանի հետ՝ կանոնավոր տեխնիկական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում։
Այս մասին Report -ին հայտնել է՝ ՄԱԿ-ի վիճակագրության բաժնի տնօրեն Տիինա Լուիգեն, Բաքվում անցկացվող՝ ԱՊՀ-ի երրորդ միջազգային վիճակագրական ֆորումի շրջանակներում։
Տիինա Լուիգեն ընդգծել է, որ ՄԱԿ-ի ԵՏՀ-ն սերտորեն համագործակցում է բոլոր ԱՊՀ երկրների հետ՝ վիճակագրական  ներուժի զարգացման հարցում։
«Ինչ վերաբերում է կոնկրետ նախագծերին, դրանց իրականացումը կախված է ֆինանսական ռեսուրսների առկայությունից։ Ներկայումս մենք առանձին նախագիծ չունենք Ադրբեջանի համար, բայց ունենք ընդհանուր կանոնավոր տեխնիկական համագործակցության ծրագիր։ Այս ծրագրի շրջանակներում երկրները կարող են դիմել օգնության և աջակցության համար՝ իրենց վիճակագրական  ներուժը ամրապնդելու համար։ Մենք ուրախ կլինենք քննարկել Ադրբեջանի մասնակցությունը այս ծրագրին, ինչպես նաև վիճակագրության ոլորտում, և այլ ուղղություններում։ Ընդհանուր առմամբ, մենք իրականացնում ենք տարբեր նախագծեր, որոնք ուղղված են այդ ներուժի զարգացմանը և ամրապնդմանը», - ասել է նա։