Ադրբեջանի ՈԿԿ-ների ֆորումն առաջին անգամ կանցկացվի Ղարաբաղում
Ադրբեջանի ոչ կառավարական կազմակերպությունների (ՈԿԿ) ամենամյա նիստը, որը լայն քննարկման հարթակ է՝ Համագործակցության ֆորումները, կազմակերպվում է արդեն երրորդ տարին: Նմանատիպ միջոցառումներ անցկացվել են 2023 թվականի նոյեմբերին Բաքվի Հեյդար Ալիևի կենտրոնում, իսկ 2024 թվականի հունիսին՝ Զանգիլանի Կոնգրեսի կենտրոնում: Արևելյան Զանգեզուրից հետո հաջորդ ֆորումն այս անգամ կանցկացվի Ղարաբաղում:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՈԿԿ-ներին պետական ​​աջակցության գործակալության     հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Ուլվիա Գարաևան: Ֆորումը կնվիրվի «Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարվան»:
Ընդգծելով, որ լուրջ նախապատրաստություններ են ընթանում նաև ՈԿԿ-ների զարգացման և փոխանակման VI ծրագրի համար, նա նշել է. «Նախորդ ծրագրերն անցկացվել են Մինգեչևիրում, Նավթալանում, Բաքվում, Նախչըվանում և Շամախիում: Առաջին անգամ այս ծրագիրը նախատեսվում է կազմակերպել ազատագրված տարածքներում»: