ANAMA-ն շաբաթական զեկույց է հրապարակել. ականներից մաքրվել է 2270 հեկտար
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) շաբաթական զեկույց է հրապարակել՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացված ականազերծման գործողությունների վերաբերյալ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ANAMA-ում, հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ը՝ Թերթերում, Աղդերեում, Քելբեջարում, Աղդամում, Խոջալիում, Խանքենդիում, Խոջավենդում, Լաչինում, Շուշայում, Ֆիզուլիում, Գուբադլիում, Ջաբրայիլում և Զանգիլանում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 164 հակահետևակային, 73 հակատանկային ական, 7421 չպայթած զինամթերք: Ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2270,7 հեկտար տարածք:

ANAMA отчиталась за неделю: от мин очищено 2270 гектаров
Азербайджанское агентство по разминированию (ANAMA) опубликовало еженедельный отчет об операциях по разминированию, проведенных на освобожденных от оккупации территориях.
Как сообщили Caliber.Az в ANAMA, в период с 28 октября по 3 ноября в Тертере, Агдере, Кяльбаджаре, Агдаме, Ходжалы, Ханкенди, Ходжавенде, Лачине, Шуше, Физули, Губадлы, Джабраиле и Зангилане были обнаружены и обезврежены 164 противопехотные, 73 противотанковые мины, 7 421 неразорвавшийся боеприпас. От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищено 2 270,7 гектара.