Ի.Ալիևը՝ Ադրբեջանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև էներգետիկ համագործակցության մասին
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական ուղերձ  է հղել Սաուդյան Արաբիայի երկու սուրբ մզկիթների պահապան, թագավոր Սալման բին Աբդուլազիզ Ալ Սաուդին՝ ազգային տոնի՝ Թագավորության հռչակման օրվա կապակցությամբ։
Ուղերձում պետության ղեկավարը անկեղծ շնորհավորանքներ և լավագույն մաղթանքներ է հղել՝ Սաուդյան Արաբիայի թագավորին և ժողովրդին։ Ի.Ալիևը նշել է, որ հոգևոր արժեքների, կրոնական և մշակութային արմատների, ինչպես նաև ամուր բարեկամության համատեղ առկայությունը ադրբեջանա-սաուդյան հարաբերությունները որոշող կարևոր գործոններ են։ Նա ընդգծել է՝ փոխադարձ վստահության և աջակցության վրա հիմնված համագործակցության բարձր մակարդակը և պատրաստակամություն է հայտնել կապերի հետագա զարգացմանը՝տնտեսության, առևտրի, արդյունաբերության, ներդրումների, վերականգնվող էներգիայի և այլ ոլորտներում։
Ուղերձում նշվում է, որ Ադրբեջանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև էներգետիկ համագործակցությունը հասել է նոր մակարդակի։ Նախագահը բարձր է գնահատել ACWA Power-ի գործունեությունը Ադրբեջանում, այդ թվում՝ Խըզը-Աբշերոն հողմային էլեկտրակայանի կառուցումը, որը կլինի ամենամեծը Կովկասի տարածաշրջանում։ Ընդգծվել է նաև՝ OPEC+ ձևաչափի շրջանակներում համագործակցության կարևորությունը։
Ի.Ալիևը նշել է՝ երկու երկրների միջև միջազգային կազմակերպություններում, մասնավորապես՝ Իսլամական համագործակցության կազմակերպությունում, արդյունավետ համագործակցությունը և գոհունակությամբ նշել, որ ԻՀԿ գագաթնաժողովը հաջորդ տարի կանցկացվի Ադրբեջանում։
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ ադրբեջանա-սաուդյան հարաբերությունները, որոնք հիմնված են ընդհանուր հոգևոր արժեքների, կրոնական և մշակութային արմատների, ինչպես նաև ժողովուրդների եղբայրության վրա, կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում։ Իլհամ Ալիևը թագավորին մաղթել է առողջություն և հաջողություններ, իսկ Սաուդյան Արաբիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում։