Վստահ եմ, որ Ադրբեջանի և Բոսնիա և Հերցեգովինայի միջև համագործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել. Ալիև
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Բոսնիա և Հերցեգովինայի նախագահության նախագահ Ժելկո Կոմշիչին։
Ըստ AZERTAC-ի՝ նամակում ասվում է.
«Ադրբեջանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից Ձեզ և Ձեր ողջ ժողովրդին եմ փոխանցում իմ ամենաջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները Բոսնիա և Հերցեգովինայի ազգային տոնի կապակցությամբ։
Ադրբեջանի և Բոսնիա և Հերցեգովինայի միջև հարաբերությունների վերելքը գոհունակություն է առաջացնում։ Մեր կայուն աճող քաղաքական շփումներն ու ակտիվ երկխոսությունը ուղեկցվում են մի շարք ոլորտներում արդյունավետ համագործակցությամբ։
Վստահ եմ, որ երկու ժողովուրդների միջև բարեկամության վրա հիմնված Ադրբեջանի և Բոսնիա և Հերցեգովինայի միջև հարաբերությունները այսուհետ էլ կզարգանան մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ, իսկ համագործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել։
Այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, հաջողություններ գործերում, իսկ Բոսնիա և Հերցեգովինայի բարեկամ ժողովրդին՝ տևական բարեկեցություն և բարգավաճում»։