Խանքենդիի մարզադաշտը փոխանցվել է սպորտի նախարարության հաշվեկշռին
Խանքենդիի քաղաքային մարզադաշտը փոխանցվել է Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարարության հաշվեկշռին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, օրերս նախարարությունը այնտեղ էր հրավիրել ՊՖԼ-ի և ԱՖՖ-ի ներկայացուցիչներին՝ ծանոթանալու մարզադաշտին՝ այնտեղ հանդիպումներ անցկացնելու համար։
Չնայած հայրենական ԶԼՄ-ների պնդումներին, թե մարզդաշտը ընդունելու է տեղի է Պրեմիեր լիգայի 18-րդ տուրի՝ «Զիրա»-«Ղարաբաղ» հանդիպումը, վերջնական որոշում դեռ չի կայացվել։ Ցանկացած հանդիպման անցկացման հարցը կորոշվի համապատասխան մարմինների հետ համաձայնեցնելուց հետո։ Խանքենդիում կարող են կայանալ և՛ Պրեմիեր լիգայի, և՛ գավաթի հանդիպումը, կամ նույնիսկ Գավաթի եզրափակիչը։ Հնարավոր է, որ առաջին խաղը լինի միջազգային ընկերական հանդիպման շրջանակներում։
Նշենք, որ մարզադաշտը տեղավորում է 15000 հանդիսատես: Տրիբունաները, որոնք նախկինում զարդարված էին անջատողական միավորի խորհրդանիշներով, արդեն հանվել են, և շուտով կտեղադրվեն նոր նստարաններ։ Ինչ վերաբերում է արհեստական խոտածածկին, ապա այն որոշ ժամանակ դեռ կմնա: