Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների գործերի պետական ​​հանձնաժողովը դիմել է ԶԼՄ-ներին
Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական հանձնաժողովը մեկնաբանել է՝ լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությունը այն մասին, որ Առաջին Ղարաբաղյան պատերազմի ժամանակ անհետ կորած Հասանով Ռահման Ահլիման օղլուի մարմինը հայտնաբերվել և արտաշիրիմվել է 31 տարի անց։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ հանձնաժողովի հայտարարության մեջ նշվում է, որ նահատակ Հասանով Ռահման Ահլիման օղլուն հերոսաբար զոհվել է 1992 թվականին՝ Հայաստանի զինված ուժերի հետ մարտում։ Այն ժամանակ նրա մարմինը դուրս է բերվել մարտադաշտից և հողին հանձնվել Լաչինի շրջանի Սուարասը գյուղում։ Այս պատճառով Հասանով Ռահման Ահլիման օղլուի անունը գրանցված չէ՝ Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների պետական հանձնաժողովում։ «Օրերս Ռահման Հասանովի հարազատներն այցելել են նրա գերեզման», - հայտնել են Պետական հանձնաժողովում։
Պետական հանձնաժողովը նաև կոչ է արել ԶԼՄ-ներին՝ չտարածել անհայտ կորածների մասին չճշտված տեղեկություններ՝ հաշվի առնելով այս հարցի նրբանկատ բնույթը։