Կարմիր Խաչի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայերին
Սեպտեմբերի 23-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայերին։
Ադրբեջանում ԿԽՄԿ ներկայացուցչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Իլահա Հուսեյնովան Caliber.Az-ին հայտնել է, որ այդ անձանց հետ անհատական հանդիպում է տեղի ունեցել, և նրանց ընտանիքների հետ կապ է հաստատվել։
«ԿԽՄԿ-ի մանդատի համաձայն՝ նման այցելությունների ընթացքում գնահատվում է այդ անձանց նկատմամբ վերաբերմունքը և նրանց պահման պայմանները։ ԿԽՄԿ-ն նաև պայմաններ է ստեղծում այդ անձանց և նրանց ընտանիքների միջև կապերի վերականգնման և շարունակման համար»,- ընդգծել է Իլահա Հուսեյնովան։

Красный Крест посетил армян, содержащихся в Азербайджане
23 сентября представители Международного Комитета Красного Креста (МККК) посетили армян, содержащихся в Азербайджане.
Как сообщила Caliber.Az глава отдела по связям с общественностью представительства МККК в Азербайджане Илаха Гусейнова, была проведена индивидуальная встреча с этими лицами, налажена связь с их семьями.
«В соответствии с мандатом МККК во время таких посещений оцениваются обращение с этими лицами и условия их содержания. Также МККК создает условия для возобновления и продолжения связей этих лиц со своими семьями», - подчеркнула И.Гусейнова.