Ալիև. թուրք-ադրբեջանական միասնությունն անսասան է և հավերժ Նախագահները շնորհավորել են «Եղբայրական բռունցք» զորավարժությունների մասնակիցներին
06 Դեկտեմբերի 2022 16:30
«Եղբայրական բռունցք» զորավարժության շրջանակներում կազմակերպված «Բարձր մակարդակի դիտորդի» օրը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը հեռախոսով շնորհավորել են զորավարժություններին մասնակցող երկու եղբայրական երկրների անձնակազմին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ում, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն հրամանատար Իլհամ Ալիևը, շնորհավորելով անձնակազմին, նշել է, որ «Եղբայրական բռունցք» զորավարժությունները թուրք-ադրբեջանական միասնության ևս մեկ դրսևորում են և շեշտել, որ այս միասնությունն անսասան է ու հավերժ:
Այնուհետև Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը հայտարարել է զորավարժությունների հաջող անցկացման մասին՝ հիմնված «մեկ ազգ, երկու պետություն» սկզբունքի վրա և շնորհավորել ողջ անձնակազմին։ Նա նշել է, որ ոչ ոք չի կարող խախտել Ադրբեջանի և Թուրքիայի միասնությունը և վստահություն է հայտնել, որ այն հետագայում էլ կշարունակվի։

Алиев: Турецко-азербайджанское единство непоколебимо и вечно Президенты поздравили участников учений «Братский кулак» / ВИДЕО
06 Декабря 2022 15:30
В «День наблюдателя высокого уровня» в рамках учений «Братский кулак» президент Азербайджана Ильхам Алиев и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган поздравили по телефону личный состав обеих братских стран, участвующих в учениях.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, президент Азербайджанской Республики, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Ильхам Алиев, поздравляя личный состав, отметил, что учения «Братский кулак» являются очередным проявлением турецко-азербайджанского единства, и подчеркнул, что это единство непоколебимо и вечно.
Затем президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил об успешном проведении учений, опирающихся на принцип «одна нация, два государства», и поздравил весь личный состав. Он отметил, что единство Азербайджана и Турции никто не сможет нарушить и выразил уверенность в том, что оно будет продолжаться и в будущем.