Ադրբեջանցի զինծառայողները հարգել են օդաչու Ռաշադ Աթաքիշիևի հիշատակը
Պաշտպանության փոխնախարար, Ռազմաօդային ուժերի հրամանատար Ռամիզ Թահիրովը և մի խումբ զինծառայողներ այցելել են Շահիդների II ծառուղի, կապված՝ զորավարժությունների ժամանակ ՌՕՈՒ-ի վթարի ենթարկված ՄիԳ-29-ի ռազմական օդաչու, փոխգնդապետ Ռաշադ Աթաքիշիևի զոհվելու չորրորդ տարելիցի հետ։
Պաշտպանության նախարարությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ զինծառայողները ծաղկեպսակներ են դրել Ռաշադ Աթաքիշիևի գերեզմանին և հարգել նրա հիշատակը։ Արարողությանը նշվել է՝ Ռաշադ Աթաքիշիևի անցած փառավոր մարտական ուղու, նրա հայրենասիրության, բարձր պրոֆեսիոնալիզմի և ազգային ու հոգևոր արժեքներին նվիրվածության մասին։
Նահատակի ընտանիքի անդամները երախտագիտություն են հայտնել Գերագույն գլխավոր հրամանատարին և ՊՆ ղեկավարությանը ուշադրության և հոգատարության համար։

Азербайджанские военнослужащие почтили память пилота Рашада Атакишиева
Заместитель министра обороны - командующий Военно-воздушными силами генерал-лейтенант Рамиз Тахиров и группа военнослужащих посетили II Аллею шехидов в связи с четвертой годовщиной гибели военного пилота потерпевшего крушение во время учений МиГ-29 ВВС полковника-лейтенанта Рашада Атакишиева.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, военнослужащие возложили венки на могилу Рашада Атакишиева, почтили его память. На церемонии было рассказано о славном боевом пути Рашада Атакишиева, его патриотизме, высоком профессионализме и приверженности национально-духовным ценностям.
Члены семьи шехида выразили благодарность Верховному главнокомандующему и руководству Министерства обороны за оказанное внимание и заботу.