Թուրալ Մամեդով. Հակաահաբեկչական միջոցառումների ընթացքում կիբերհարձակումներ են տեղի ունեցել պետական ​​հիմնարկությունների կայքերի վրա
21 Սեպտեմբերի 2023 15:25
Ադրբեջանում հակաահաբեկչական միջոցառումների սկզբից ի վեր՝ կիբերհարձակումներ են տեղի ունեցել մի շարք պետական կառույցների կայքերի վրա։
Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում է Сaliber.Az-ը, «Կիբերանվտանգության միջազգային օրերի (ICSD 2023)» համաժողովում ասել է՝ Կապի և տեղեկատվական անվտանգության հատուկ ծառայության ղեկավար Թուրալ Մամեդովը։
«Միայն նախագահի պաշտոնական կայքում գրանցվել է վայրկյանում ավելի քան 4 միլիոն DDoS (Denial-Of-Service Attack) հարձակում»,- նշել է Թ. Մամեդովը։
Նրա խոսքով, ՍՍՍԻԲ-ի մասնագետները հաջողությամբ կանխում են այդ հարձակումները. «Մենք այս ուղղությամբ մեր գործունեությունը շարունակում ենք ակտիվացված ռեժիմով»։

Турал Мамедов: Во время антитеррористических мероприятий происходили кибератаки на сайты госучреждений
21 Сентября 2023 12:55
С начала антитеррористических мероприятий на территории Азербайджана происходили кибератаки на сайты ряда государственных структур.
Как сообщает Report, об этом заявил начальник управления Государственной службы специальной связи и информационной безопасности Турал Мамедов на конференции «Международные дни кибербезопасности» (ICSD 2023).
«Только на официальный сайт президента было зарегистрировано более 4 миллионов DDoS-атак (Denial-Of-Service Attack) в секунду», - отметил Т. Мамедов.
По его словам, специалисты ГСССИБ успешно предотвращает эти атаки: «Мы продолжаем нашу деятельность в этом направлении в усиленном режиме».