Նախարար. Ղարաբաղի համալսարանը կդառնա գիտահետազոտական կենտրոն
Ղարաբաղի համալսարանը կդառնա այն գիտահետազոտական կենտրոնը, որին մենք երկար սպասում էինք: Մենք հնարավորություն կունենանք ամեն ինչ վերակառուցել։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ԱԳԱԱ-ի այսօրվա ընդհանուր ժողովում իր ելույթում ասել է՝ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
«Հնարավոր չէ մեկ օրում համալսարան ստեղծել: Բայց մենք ուզում ենք հավատալ, որ 2024 թվականի սեպտեմբերին հնարավորություն կունենանք այնտեղ տեսնել ուսանողների, հետազոտողների, երիտասարդ գիտնականների»,- ասել է նախարարը։
Նշենք, որ նոյեմբերի 28-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել՝ Խանքենդի քաղաքում Ղարաբաղի համալսարան ստեղծելու մասին։

29 Ноября 2023 12:43
Карабахский университет станет научно-исследовательским центром, который мы так ждали. У нас появится возможность построить все заново.
Как сообщает Report, об этом сказал министр науки и образования Эмин Амруллаев в ходе выступления на сегодняшнем общем собрании НАНА.
«Невозможно создать университет за один день. Но мы хотим верить, что в сентябре 2024 года у нас будет возможность увидеть там студентов, исследователей, молодых ученых», - сказал министр.
Отметим, что 28 ноября президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о создании в городе Ханкенди Карабахского университета.