«Հատուցում». ադրբեջանցի սահմանապահները ոչնչացրել են ահաբեկիչներին
Ադրբեջանի Պետական սահմանապահ ծառայության ստորաբաժանումների կողմից իրականացված «Հատուցում» գործողության արդյունքում՝ ոչնչացվել են հայկական «Երկրապահ» ահաբեկչական կազմակերպության անդամներ։
Հիշեցնենք, որ երեկ Զանգիլանի ուղղությամբ հայ դիպուկահարը վիրավորել էր մեր զինծառայողին։
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 20:50-ին և 23:40-ին, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ Թովուզգալայի շրջանի Չինարլը բնակավայրի ուղղությամբ իրենց դիրքերից կրակի են ենթարկել՝ Թովուզի շրջանի Քյոխանաբի բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը։
Հիշեցնենք նաև այն մասին, որ հունվարի 30-ին հայկական «Երկրապահ» ահաբեկչական կազմակերպության ղեկավար Սասուն Միքայելյանը հայտարարել էր, որ 10 հազարից ավելի երկրապահներ մշտապես գտնվում են մարտական դիրքերում՝ ադրբեջանա-հայկական պայմանական սահմանին։

«Возмездие»: Азербайджанские пограничники уничтожили террористов
В результате проведенной подразделениями Государственной пограничной службы Азербайджана операции «Возмездие» были уничтожены члены армянской террористической организации «Еркрапа».
Напомним, что вчера в Зангиланском направлении армянский снайпер ранил нашего военнослужащего.
Также 12 февраля в 20:50 и 23:40 подразделения вооруженных сил Армении со своих позиций в направлении населенного пункта Чинарлы Товузгалинского района обстреляли из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии в направлении населенного пункта Коханаби Товузского района.
Напомним также о том, что 30 января глава армянской террористической организации «Еркрапа» Сасун Микаелян заявлял о том, что свыше 10 тысяч членов «Еркрапа» в постоянном режиме находятся на боевых позициях на условной азербайджано-армянской границе.