Մեծ վերադարձ. Ֆիզուլի ժամանողներին հանձնվել են բնակարանների բանալիները
Մարտի 15-ին Բաքվի Գարադաղի շրջանից ուղարկված նախկին հարկադիր վերաբնակների հերթական խումբը ժամանել է Ֆիզուլի։ Տեղի է ունեցել նոր բնակիչներին բնակարանների բանալիները հանձնման արարողություն։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեից, արարողությանը մասնակցել են՝ կոմիտեի և Աղդամի, Ֆիզուլիի ու Խոջավենդի շրջաններում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցչության պաշտոնական անձինք։
Վերաբնակեցված ընտանիքները կբնակվեն Ֆիզուլի քաղաքի վերականգնված տներում։ Այսօր ևս 35 ընտանիք՝ 153 մարդ, տեղափոխվել է Ֆիզուլի քաղաք:
12:05
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այսօր Բաքվի Գարադաղի շրջանից Ֆիզուլի քաղաք է ուղևորվել ևս 35 նախկին տեղահանվածների ընտանիք՝ ընդհանուր առմամբ, 151 հոգի: Այդ ընտանիքներից 23-ը (94 մարդ) ժամանակավորապես բնակվում էր Բաքվում, 5-ը՝ (20 հոգի) Սումգայիթում, 3-ը՝ (18 հոգի) Ֆիզուլիի շրջանում, 2 ընտանիք՝ (12 հոգի) Բեյլագանի շրջանում, 1 ընտանիք՝ (4 հոգի) Աբշերոնի շրջանում, ևս 1 ընտանիք (3 հոգի)՝ Իմիշլիի շրջանում:

Великое возвращение: Прибывшим физулинцам вручены ключи от квартир
Очередная группа бывших вынужденных переселенцев, отправленная 15 марта из Гарадагского района Баку, прибыла в Физули. Состоялась церемония вручения ключей от квартир новоселам.
Как сообщили Caliber.Az в Государственном комитете по делам беженцев и вынужденных переселенцев, в церемонии приняли участие официальные лица комитета и специального представительства Президента Азербайджанской Республики в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах.
Переселенные семьи поселятся в восстановленных домах в городе Физули. Сегодня в город Физули переехали еще 35 семей - 153 человека.
09:14
Как сообщает Caliber.Az, сегодня очередная группа из 35 семей (153 человека) возвращающихся граждан была отправлена в город Физули из Гарадагскго района города Баку. На этом этапе в город Физули возвращаются из города Баку 22 семьи (90 человек); из города Сумгайыт – 5 семей (20 человек); из Физулинского района – 4 семьи (24 человека); из Бейлаганского района – 2 семьи (12 человек); из Абшеронского района – 1 семья (4 человека); из Имишлинского района – 1 семья (3 человека).