Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար. Հնդկաստանից բերված զենքերն արդեն մեկ տարի է անսարք են
«Փաշինյանը խոսում է զենք գնելու մասին: Բրիտանացիներն ասում են, որ մենք պատրաստ ենք զենք մատակարարել Հայաստանին, ֆրանսիացիներն էլ են ասում»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.az-ը, այս մասին հայկական ԶԼՄ-ներին տված հարցազրույցում ասել է՝ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը։
«Ես շատ լավ եմ վերաբերվում այդ երկրներին, բայց եկեք հասկանանք, որ նա (Փաշինյանը-խմբ.) հինգ միլիարդի զենք է նվիրաբերել, սա առաջին հերթին: Երկրորդը՝ տեսնենք, թե ինչ արժե գերմանական տանկը, և ռուսական տանկը, դրանց սպասարկումը նույն գինն ունի՞։ Ինչպիսի՞ բյուջետային պլանավորում պետք է ծախսենք մեր երկրի պաշտպանության վրա, որպեսզի այն կարողանա ապահովել մեր երկրի անվտանգությունը, եթե մեկ գերմանական տանկի գինն արդեն արժենում է ՊՆ մեր պաշտպանական բյուջեի երեսուն տոկոսը։
Չեմ ուզում թերագնահատել ոչ մի երկիր, բայց տեղեկություն ունեմ, որ ինչ զենք էլ, որ բերել են Հնդկաստանից, արդեն մեկ տարի է՝ անսարք վիճակում է, ու ոչինչ չեն կարող անել դրա հետ։ Ես վստահելի տեղեկություններ ունեմ. Այո, Հայաստանում դա արդեն անսարք վիճակում է, չեն դրանք կարող սպասարկել, ոչինչ անել չեն կարող»,- հայտարարել է Կարապետյանը։

Экс-министр обороны Армении: Привезенное из Индии оружие уже год неисправно
«Пашинян говорит о покупке оружия. Британцы говорят, что мы готовы поставлять оружие в Армению, также говорят французы».
Как передает Caliber.az, об этом в интервью армянским СМИ заявил бывший министр обороны Армении Аршак Карапетян.
«Я очень хорошо отношусь к этим странам, но давайте понимать, что он (Пашинян — ред.) подарил оружие стоимостью на пять миллиардов, это, во-первых. Во-вторых, давайте посмотрим, сколько стоит немецкий танк и сколько стоит российский танк, разве обслуживание их имеет одинаковую цену? Какое бюджетное планирование мы должны потратить на оборону нашей страны, чтобы она могла обеспечить безопасность нашей страны, если цена одного немецкого танка стоит уже тридцать процентов нашего оборонного бюджета Минобороны.
Я не хочу недооценивать какую-либо страну, но имею информацию, что какое бы оружие они ни привезли из Индии, оно уже год находится в неисправном состоянии и они ничего не могут с этим поделать. У меня есть достоверная информация. Да, уже в Армении в неисправном состоянии, не могут ни обслужить, ничего не сделать», — заявил Карапетян.