Ադրբեջանի դեսպանը մասնակցել է Չանաքքալեի ճակատամարտում հաղթանակի տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը
Թուրքիայում Ադրբեջանի դեսպան Ռաշադ Մամեդովը մասնակցել է Չանաքքալեի ճակատամարտում տարած Հաղթանակի օրվան և մարտի 18-ին նշվող Չանաքքալեի նահատակների հիշատակի օրվան նվիրված միջոցառմանը։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի այս պատմական հաղթանակի 109-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումը տեղի է ունեցել Չանաքքալե նահանգում՝ նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի մասնակցությամբ։
Միջոցառման շրջանակներում դեսպան Ռաշադ Մամեդովն այցելել է Չանաքքալեի ճակատամարտում զոհված Ադրբեջանի զավակների հիշատակին նվիրված հուշահամալիր։ Դեսպանը հարգանքի տուրք է մատուցել նահատակների լուսավոր հիշատակին և ծաղիկներ դրել հուշարձանին։

Посол Азербайджана принял участие в мероприятии по случаю годовщины победы в битве при Чанаккале
Посол Азербайджана в Турции Рашад Мамедов принял участие в мероприятии, посвященном Дню Победы в битве при Чанаккале и Дню памяти шехидов Чанаккале, который отмечается 18 марта.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, мероприятие, приуроченное к 109-й годовщине этой исторической победы Турции, прошло в провинции Чанаккале при участии Президента Реджепа Тайипа Эрдогана.
В рамках мероприятия посол Рашад Мамедов посетил мемориальный памятник, посвященный сынам Азербайджана, павшим в битве при Чанаккале. Посол почтил светлую память шехидов и возложил цветы к памятнику.
Следует напомнить, что в битве при Чанаккале, которая считается одним из символов азербайджано-турецкого братства и исторических связей двух стран, погибло более трех тысяч азербайджанцев.