Սոցիում  28 Մարտի 2024 - 13:18
Տարածաշրջանում խաղաղությանն աջակցելու փոխարեն՝ Ֆրանսիան զենք ու զինամթերք է մատակարարում Հայաստանին, որը շուրջ 30 տարի օկուպացիայի տակ է պահել ադրբեջանական հողերը և ցեղասպանություն իրագործել մեր ժողովրդի նկատմամբ։ Ֆրանսիան այնտեղ է տեղակայում իր ռազմական առաքելությունը, Հայաստանին հրահրում է հերթական պատերազմի և փորձում կյանքի կոչել Հարավային Կովկասը մարտադաշտի վերածելու իր ծրագիրը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին պաշտոնաթերթին տված հարցազրույցում ասել է Պետական անվտանգության ծառայության պետ, գեներալ-գնդապետ Ալի Նաղիևը։
Նա նշել է, որ Ֆրանսիան դրանով չի սահմանափակվում, իր նպատակին հասնելու համար իր հետախուզական ծառայության ներկայացուցիչների միջոցով տարբեր անձանց ներգրավում է գաղտնի համագործակցության, ստեղծում է լրտեսական ցանց և գործում ի վնաս Ադրբեջանի ազգային անվտանգության.
«Պետական անվտանգության ծառայությունը բացահայտել է այդ գործունեությունը և անհապաղ և օպերատիվ կերպով ձեռնարկել անհրաժեշտ և համարժեք քայլեր։ Հետագայում համապատասխան միջոցներ կձեռնարկվեն մեր պետության անվտանգությանը սպառնացող վտանգները կանխելու և ճնշելու համար, ընդ որում օպերատիվ իրավիճակը միշտ կլինի մեր վերահսկողության տակ։ Մենք միշտ պետք է պատրաստ լինենք նոր մարտահրավերներին և մեր տարածաշրջանում տեղի ունեցող բացասական գործընթացների բոլոր սցենարներին»։

Глава СГБ: Франция планирует превратить Южный Кавказ в поле боя
Вместо того, чтобы поддерживать мир в регионе, Франция, поставляет оружие и боеприпасы Армении, которая около 30 лет удерживала азербайджанские земли под оккупацией и совершала геноцид против нашего народа. Франция размещает там свою военную миссию, подстрекает Армению к очередной войне, пытается реализовать свой план по превращению Южного Кавказа в поле боя.
Как передает АПА, об этом в интервью официальной газете заявил начальник СГБ, генерал-полковник Али Нагиев.
Он отметил, что Франция, не ограничивается этим, для достижения своей цели, через представителей своего спецслужбы привлекает к секретному сотрудничеству различных лиц, формирует шпионскую сеть, действует в ущерб национальной безопасности Азербайджана:
«Служба государственной безопасности разоблачила эту деятельность, немедленно и оперативно предприняв необходимые и адекватные шаги. В дальнейшем будут приняты соответствующие меры по предупреждению и пресечению угроз безопасности нашего государства, при этом оперативная обстановка будет всегда под контролем. Мы должны быть всегда готовы к новым вызовам и всевозможным сценариям негативных процессов, происходящих в нашем регионе, не терять бдительность в вопросах надежного обеспечения безопасности».