Աղդաբանի բնակիչ. հայ վանդալները փորձել են իրենց չարությունը թափել անգամ քարերի վրա
Այս մասին Caliber.Az-ին ասել է Քելբաջարի շրջանի Աղդաբան գյուղի բնակիչ, Աղդաբանում իրականացված ցեղասպանության ականատես Գիյաս Ալիևը՝ ողբերգության տարելիցի կապակցությամբ կազմակերպված գյուղ այցելության ժամանակ։
Նա նշել է, որ գյուղում ցեղասպանություն իրականացրած հայերը հետո փորձել են քանդել գյուղի գերեզմանատունը՝ գյուղում ադրբեջանական հետքերը ջնջելու համար։
«Դրանով հայ վանդալները ցույց տվեցին իրենց դաժանությունը։ Թշնամիները, ովքեր սպանել են գյուղացիներին, թալանել նրանց տները, փորձել են իրենց չարությունը թափել անգամ քարերի վրա։ Թող Ալլահը լուսավորի մեր նահատակների հոգիները, թող պահպանի ադրբեջանական բանակը»։

Житель Агдабана: Армянские вандалы пытались выместить свою злобу даже на камнях
Об этом сообщил АПА житель села Агдабан Кяльбаджарского района, свидетель совершенного в Агдабане геноцида Гияс Алыев во время посещения села, организованного в годовщину трагедии.
Он сказал, что армяне, учинившие геноцид в селе, после этого попытались разрушить сельское кладбище, чтобы стереть следы жизни азербайджанцев в селе.
«Тем самым армянские вандалы показали свою жестокость. Враги, которые убивали жителей села и грабили их дома, пытались выместить свою злобу даже на камнях. Да упокоит Аллах души наших шехидов, да хранит он азербайджанскую армию. Весь мир должен увидеть наши трагедии».