Ադրբեջանի ՊՆ-ն սահմանափակել է հանդիպումները նորակոչիկների և նրանց ընտանիքի անդամների միջև
Ադրբեջանի նախագահի՝ զինվորական ծառայության զորակոչի մասին հրամանագրի կատարման շրջանակներում շարունակվում է ադրբեջանական բանակի ուսումնական զորամասեր նորակոչիկների ընդունման գործընթացը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, նորակոչիկները բուժկետերում կրկին հետազոտվում են ռազմաբժշկական հանձնաժողովի կողմից, որից հետո նրանց տրամադրվում է զինվորական համազգեստ և սեզոնին համապատասխան այլ պարագաներ։
Ուսումնական զորամասերում զորակոչիկների հետ անցկացվում են անհատական նախապատրաստական պարապմունքներ՝ երիտասարդ զինվորների պատրաստության ծրագրին համապատասխան, նրանք ծանոթանում են անվտանգության կանոններին և կանոնակարգի պահանջներին։
Հանրապետությունում սեզոնային բնույթի շնչառական վիրուսային վարակի տարածման պատճառով ժամանակավորապես սահմանափակվել են երիտասարդ զինվորների հանդիպումները ընտանիքի անդամների և հարազատների հետ:

Минобороны Азербайджана ограничило встречи новобранцев с членами их семей
В рамках исполнения распоряжения президента Азербайджана о призыве на военную службу продолжается процесс приема новобранцев в учебные воинские части азербайджанской армии.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, призывники проходят повторное обследование военно-врачебной комиссией в медицинских пунктах, после чего им предоставляется соответствующая сезону военная форма и другие принадлежности.
В учебных воинских частях с призывниками проводятся индивидуальные подготовительные занятия в соответствии с программой подготовки молодых солдат, они знакомятся с техникой безопасности и требованиями устава.
В связи с распространением респираторной вирусной инфекции сезонного характера в стране встречи молодых солдат с членами семьи и родственниками ограничены.