Հաջիևը՝ ԵՄ քաղաքական և անվտանգության հարցերով կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ քննարկումների մասին
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը մասնակցել է՝ ԵՄ քաղաքական և անվտանգության հարցերով կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ քննարկումներին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին Հիքմեթ Հաջիևը գրել է X սոցիալական ցանցի իր էջում. «Մենք ծավալուն և մանրամասն քննարկումներ ենք անցկացրել Եվրամիության քաղաքական և անվտանգության հարցերով կոմիտեի հետ՝ ներկայացված ԵՄ անդամ երկրների մշտական ներկայացուցիչների/դեսպանների մակարդակով։ Շնորհակալություն եմ հայտնում քաղաքական տնօրենի տեղակալ Դելֆին Պրոնկին՝ հանդիպմանը համանախագահության համար»:
Նշենք, որ հանդիպմանը մասնակցել են նաև՝ Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների հարցով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը և Բելգիայում ու Լյուքսեմբուրգում Ադրբեջանի դեսպան Վագիֆ Սադըգովը։

Гаджиев об обсуждениях с представителями Комитета ЕС по политике и безопасности
Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев принял участие в обсуждениях с представителями Комитета по вопросам политики и безопасности ЕС.
Как передает Caliber.Az, об этом Хикмет Гаджиев написал в своем аккаунте в соцсети Х: «Мы провели обширные и детальные обсуждения с Комитетом по вопросам политики и безопасности Европейского союза, представленным на уровне постоянных представителей/послов государств-членов ЕС. Благодарю заместителя политического директора Дельфин Пронк за сопредседательство на встрече».
Отметим, что на встрече также присутствовали представитель президента Азербайджана по особым поручениям Эльчин Амирбеков и посол Азербайджана в Бельгии и Люксембурге Вагиф Садыгов.