19 Ապրիլի 2024 18:37
Երկուշաբթի՝ ապրիլի 22-ին, Մոսկվայում տեղի կունենան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի բանակցությունները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, ով Ռուսաստանում կգտնվի աշխատանքային այցով, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Նախատեսվում է քննարկում ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման առանցքային հարցերի, ինչպես նաև կարծիքների հանգամանալից փոխանակում՝ տարածաշրջանային արդիական խնդիրների շուրջ:
Բայկալ-Ամուրյան մայրուղու շինարարության մեկնարկի 50-ամյակի կապակցությամբ Վլադիմիր Պուտինը և Իլհամ Ալիևը կհանդիպեն ԲԱՄ-ի վետերանների և երկաթուղային ոլորտի աշխատակիցների հետ: Ինչպես հայտնի է, Ադրբեջանի նախագահի հայրը՝ Հեյդար Ալիևը, անմիջականորեն վերահսկել է երկաթուղային մայրուղու կառուցման հետ կապված հարցերը»,- ասվում է Կրեմլի հաղորդագրությունում։

ПОЛИТИКА  19 Апреля 2024 - 16:24
22 апреля в Москве пройдут переговоры президента РФ Владимира Путина с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, который будет находиться в России с рабочим визитом, сообщает пресс-служба Кремля.
«Планируется рассмотреть ключевые вопросы дальнейшего развития российско-азербайджанских отношений стратегического партнерства и союзничества, а также провести обстоятельный обмен мнениями по актуальной региональной проблематике.
По случаю исполняющегося 50-летия начала строительства Байкало-Амурской магистрали Владимир Путин и Ильхам Алиев встретятся с ветеранами БАМа и работниками железнодорожной отрасли. Как известно, отец президента Азербайджана Гейдар Алиев непосредственно курировал вопросы, связанные с сооружением магистрали», - говорится в сообщении Кремля.