Ֆիզուլի է ժամանել Ղրղզստանի պատվիրակությունը
Պաշտոնական այցով Ադրբեջանի Հանրապետությունում գտնվող՝ Ղրղզստանի Հանրապետության Ժոգորկու Քենեշի (Խորհրդարանի) նախագահ Նուրլանբեկ Շաքիևի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 5-ին ժամանել է Ֆիզուլիի շրջան։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ հյուրերին դիմավորել են Աղդամի, Ֆիզուլիի եւ Խոջավենդի շրջաններում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցչության աշխատակից Էլդար Սեիդովը և այլ պաշտոնատար անձինք։
Ուղևորության ընթացքում հյուրերը կծանոթանան Ֆիզուլի քաղաքի ավերածություններին, որը շուրջ 30 տարի գտնվում էր Հայաստանի օկուպացիայի տակ, ինչպես նաև Ադրբեջանի պետության կողմից տարածքի ազատագրումից հետո իրականացված շինարարական և վերականգնման աշխատանքներին։
Հյուրերին ուղեկցում են ադրբեջանա-ղրղզական միջխորհրդարանական հարաբերությունների աշխատանքային խմբի ղեկավար Մուսա Գուլիևը, Ղրղզստանում Ադրբեջանի դեսպան Լաթիֆ Գանդիլովը, պաշտոնատար այլ անձինք։

В Физули прибыла делегация из Кыргызстана
Находящаяся с официальным визитом в Азербайджанской Республике делегация во главе с председателем Жогорку Кенеша (парламента) Кыргызской Республики Нурланбеком Шакиевым прибыла 5 июня в Физулинский район.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, гостей встретили сотрудник Специального представительства Президента Азербайджанской Республики в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эльдар Сеидов и другие официальные лица.
В ходе поездки гости ознакомятся с разрушениями в городе Физули, который находился под оккупацией Армении около 30 лет, а также со строительно-восстановительными работами, проводимыми Азербайджанским государством после освобождения района от оккупации.
Гостей сопровождают руководитель рабочей группы по азербайджано-кыргызским межпарламентским связям Муса Гулиев, посол Азербайджана в Кыргызстане Лятиф Гандилов и другие официальные лица.