21 Հունիսի 2024 13:22
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը ռուս-ադրբեջանական փորձագիտական խորհրդի նիստում, որն, ըստ նրա, արդեն բարի ավանդույթ է դարձել։
«Այսօր Ադրբեջանի և Ռուսաստանի հարաբերությունները գտնվում են ամենաբարձր մակարդակի վրա։ Դրանց զարգացմանը նպաստել են ընդհանուր մշակույթը, պատմությունը և փոխադարձ հարգանքը»,- ասել է նախագահի օգնականը։
Հաջիևը նշել է, որ դա հնարավոր է դարձել Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահներ Իլհամ Ալիևի և Վլադիմիր Պուտինի միջև փոխըմբռնման մակարդակի շնորհիվ։
«Միջտարածաշրջանային համագործակցությունն ընդլայնվում է։ Ադրբեջանը հարաբերություններ է պահպանում Ռուսաստանի Դաշնության ավելի քան 70 սուբյեկտների հետ»,- ասել է նա։

Гаджиев: Отношения между Баку и Москвой - на самом высоком уровне
Как передает Report, об этом сказал Хикмет Гаджиев на заседании российско-азербайджанского экспертного совета, ставшее, по его словам, уже доброй традицией.
«Сегодня отношения между Азербайджаном и Россией находятся на самом высоком уровне. Общая культура, история и взаимное уважение внесли свой вклад в их развитие», - сказал он.
Гаджиев отметил, что подобное удалось благодаря уровню взаимопонимания между президентами Азербайджана Ильхамом Алиевым и России Владимиром Путиным.
«Расширяется межрегиональное сотрудничество. Азербайджан поддерживает отношения с более 70 субъектами Российской Федерации», - сказал он.