Փոխնախարար. քրեակատարողական հիմնարկներում ընտրությունները կանցկացվեն թափանցիկության պայմաններում
Ադրբեջանի քրեակատարողական հիմնարկներում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության գործընթացը կանցնի լիակատար թափանցիկության պայմաններում։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում օկրուգային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների հետ այսօր կայացած հանդիպմանն ասել է արդարադատության փոխնախարար Աբիդին Հուսեյնովը։
Նա նշել է, որ քրեակատարողական հիմնարկներում պահվող անձանց ընտրական իրավունքի ապահովումը ամենահրատապ խնդիրներից է։
«Ընտրությունների ժամանակ արդարադատության մարմիններին վստահված ամենակարևոր խնդիրը անազատության մեջ գտնվող քաղաքացիների ընտրական իրավունքի ապահովումն է։ Այս հարցում մենք սերտորեն համագործակցում ենք Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հետ»,- ասել է նա:

Замминистра: В пенитенциарных учреждениях выборы пройдут в условиях прозрачности
Процесс голосования в пенитенциарных учреждениях в Азербайджане на внеочередных парламентских выборах пройдет условиях полной прозрачности.
Как сообщает Report, об этом сказал заместитель министра юстиции Абидин Гусейнов на сегодняшнем совещании с главами окружных избирательных комиссий в ЦИК.
Он отметил, что обеспечение избирательного права лиц, содержащихся в пенитенциарных учреждениях, является одним из наиболее актуальных вопросов.
«Важнейшей задачей, возложенной на органы юстиции во время выборов, является обеспечение избирательного права граждан, находящихся в заключении. Мы тесно сотрудничаем с Центризберкомом в этом вопросе», - сказал он.