Թբիլիսիում առաջարկվել է ադրբեջանցի և հայ պատգամավորների հանդիպում անցկացնել
Վրաստանը պատրաստ է Թբիլիսիում կազմակերպել Ադրբեջանի և Հայաստանի խորհրդարանների անդամների հանդիպում՝ խաղաղ երկխոսությանը նպաստելու համար։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բիրմինգհեմում (Մեծ Բրիտանիա) ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի վերջին նիստում հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Նիկոլոզ Սամխարաձեն։
Խոսելով Հարավային Կովկասում կայունության և հանգստության կարևորության մասին՝ կոմիտեի ղեկավարը հայտնել է Վրաստանի պատրաստակամությունը կայունացնող դեր խաղալ տարածաշրջանում խաղաղության ապահովման գործում։ «Մենք պատրաստ ենք Թբիլիսիում ընդունել մեր ադրբեջանցի և հայ գործընկերներին՝ խաղաղ երկխոսությանը նպաստելու համար»,- ասել է Սամխարաձեն։

Встречу азербайджанских и армянских депутатов предложили провести в Тбилиси
Грузия готова организовать встречу членов парламентов Азербайджана и Армении в Тбилиси с целью содействия мирному диалогу.
Как сообщает Report, об этом на последнем заседании сессии Парламентской ассамблеи ОБСЕ в Бирмингеме (Великобритания) заявил председатель Комитета по внешним связям грузинского парламента Николоз Самхарадзе.
Говоря о важности стабильности и спокойствия на Южном Кавказе, глава комитета выразил готовность Грузии играть стабилизирующую роль в обеспечении мира в регионе. «Мы готовы принять наших азербайджанских и армянских коллег в Тбилиси с целью содействия мирному диалогу», - сказал он.
Отметим, что Н.Самхарадзе является главой делегации Грузии в ПА ОБСЕ. В рамках сессии Парламентской ассамблеи он был избран председателем Комитета по вопросам демократии, прав человека и гуманитарным вопросам.