Ալիևը շնորհավորել է Ալբանիայի նախագահին և ժողովրդին ազգային տոնի կապակցությամբ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նամակ է հղել Ալբանիայի նախագահ Բայրամ Բեգային։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնական կայքում։ Նամակում Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Բայրամ Բեգային և Ալբանիայի ժողովրդին երկրի ազգային տոնի կապակցությամբ։
«Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս Ադրբեջանի և Ալբանիայի միջև հարաբերություններին։ Մենք գոհ ենք մեր համագործակցության ընդլայնումից և երկկողմ միջպետական հարաբերությունների վերելքից, որոնք հիմնված են ամուր հիմքի վրա: Մեր հանդիպումների և այցելությունների հաճախականությունը վկայում է Ադրբեջանի և Ալբանիայի միջև բարեկամության մակարդակի և մեր կապերի դինամիկայի մասին։
Ամենահաճելի տպավորություններով եմ հիշում այս տարվա մայիսին Տիրանա կատարած իմ այցը՝ մասնակցելու Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովին։ Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների կամքին համապատասխան՝ մենք հետևողականորեն կշարունակենք մեր համատեղ ջանքերը՝ ուղղված ադրբեջանա-ալբանական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում համագործակցության հետագա խորացմանը», - ասվում է նամակում։