ANAMA-ի շաբաթական զեկույցը. ականներից մաքրվել է 2945 հա հողատարածք
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) հրապարակել է սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացված ականազերծման գործողությունների շաբաթական զեկույցը։
Ինչպես Caliber.Az-ին տեղեկացրել են ANAMA-ում, նշված ժամանակահատվածում Թերթերում, Աղդերեյում, Քելբաջարում, Աղդամում, Խոջալիում, Խանքենդիում, Խոջավենդում, Լչինում, Շուշայում, Ֆիզուլիում, Գուբադլիում, Ջաբրայիլում և Զաննգիլանում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 159 հակահետևակային ական, 73 հակատանկային ական, 415 չպայթած զինամթերք։ Ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2945.1 հա հողատարածք:

ANAMA отчиталась за неделю: от мин очищено 2945 гектаров земли
Азербайджанское агентство по разминированию (ANAMA) опубликовало еженедельный отчет об операциях по разминированию, проведенных на освобожденных от оккупации территориях в период с 30 сентября по 6 октября.
Как сообщили Caliber.Az в ANAMA, за указанный период в Тертере, Агдере, Кяльбаджаре, Агдаме, Ходжалы, Ханкенди, Ходжавенде, Лачине, Шуше, Физули, Губадлы, Джебраиле и Зангилане были обнаружены и обезврежены 159 противопехотных, 73 противотанковых мин, 415 неразорвавшихся боеприпасов. От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищено 2945.1 гектара.