COP29-ը հայտարարել է Daily Show-ի ամենօրյա ծրագիրը
Ադրբեջանական COP29 օպերացիոն ընկերությունը հայտարարել է ամենօրյա հեռուստահաղորդման՝ The Daily Show-ի մասին, որը կհեռարձակվի ամբողջ աշխարհում՝ Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) կոնֆերանսի 29-րդ նստաշրջանի ժամանակ:
Ինչպես Report-ին հայտնել են ընկերությունից, ծրագրի միջոցով համաշխարհային հանդիսատեսը կկարողանա ծանոթանալ COP-ի իրադարձությունների ամենօրյա ակնարկին:
Հեռարձակումը կանցկացվի Բաքվի Օլիմպիական մարզադաշտի ստուդիայից, որտեղ կանցկացվի COP29 համաժողովը։ Հեռարձակումը կիրականացվի հեռուստատեսային ընկերությունների, առցանց վիդեո հարթակների և պաշտոնական COP29 ալիքների միջոցով: Ծրագիրը կներառի՝ մանրամասն հարցազրույցներ, փորձագիտական վերլուծություններ և համաժողովի վերաբերյալ այլ ընդարձակ տեղեկատվություն համաժողովի մասին:
Daily Show-ը գլոբալ լսարանին կտրամադրի տեղեկատվություն բարդ տեխնիկական հարցերի մասին՝ պարզ, մատչելի լեզվով, հեռուստադիտողներին տրամադրելով արդի տեղեկատվություն՝ COP-ի գործունեության, ներգրավված պաշտոնատար անձանց, որոշումների և կլիմայական հարցերի, ինչպես նաև մի շարք այլ առանցքային պահերի վերաբերյալ:
COP29-ի նշանակված նախագահ Մուխթար Բաբաևը նշել է, որ կլիմայի փոփոխությունն աշխարհում գնալով նկատելի է դառնում, ինչի ֆոնին անընդհատ աճում է տեղեկատվության պահանջարկը։