ACWA Power ընկերության հիմնադիրը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին
Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության ACWA Power ընկերության հիմնադիր և տնօրենների խորհրդի նախագահ Մոհամմադ Աբունայանը՝ շնորհավորական  ուղերձ է հղել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ըստ AZERTAC-ի՝ ուղերձում ասվում է.
«Ձեր հեռատես ղեկավարության ներքո Ադրբեջանը վճռական հաղթանակ տարավ 44-օրյա Հայրենական պատերազմում՝ վերականգնելով իր ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը։ Այսօր դուք այս ռազմական հաղթանակը վերածել եք դիվանագիտական ​​հաղթանակի, որը կձևավորի տարածաշրջանի ապագան՝ ապահովելով արդար և ամուր խաղաղություն։
Այս նվաճումը ցույց է տալիս Ձեր երկրի կայունության և բարգավաճման նկատմամբ Ձեր ամուր նվիրվածությունը, ինչպես նաև Ձեր կարողությունը՝ առաջնորդելու  հեռատեսությամբ և վճռականությամբ՝ մարտահրավերները վերածելով կայուն առաջընթացի համար հնարավորությունների։
Որպես ACWA Power ընկերություն, մենք հպարտ ենք, որ ականատես ենք եղել Ադրբեջանի պատմության այս կարևոր պահին և շարունակում ենք հանձնառու մնալ աջակցելու երկրի կայուն զարգացմանը՝ խաղաղության և համագործակցության այս նոր դարաշրջանում»։