Բաքվում շարունակվում է ծովային կենդանի տեսակների միջազգային պաշտպանությանը նվիրված ցուցահանդեսը
ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի՝ COP29 Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանի շրջանակներում Բաքվում շարունակվում է՝ FINS Initiative (Ծովային տեսակների միջազգային պաշտպանություն)  խորագրով ցուցահանդեսը։
Ըստ AZERTAC-ի՝ COP29 տեղեկատվական կենտրոնի և Բաքվի բիզնես կենտրոնի կողմից բուլվարում կազմակերպված ցուցահանդեսում ներկայացված են՝ խորը ջրերի պաշտպանությունն ու կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարը արտացոլող լուսանկարներ։
Ստորջրյա աշխարհին և աշխարհի ջրերում ապրող կենդանի արարածների կարևորությանը նվիրված լուսանկարչական ցուցահանդեսը առաջին պլան է մղում է նրանց պաշտպանության կարևորությունը: Կլիմայի փոփոխությունը քննարկելիս անհնար է հաշվի չառնել մոլորակի 70 տոկոսը ծածկող ջրերը և դրանց էկոհամակարգերը։ Այս էկոհամակարգի պաշտպանությունը մեծ նշանակություն ունի, քանի որ սպառնալիքները, որոնք առաջանում են հավասարակշռության խախտման դեպքում, կարող են ավելի լուրջ լինել, քան մենք կարծում ենք։
Ցավոք սրտի, ծովային արարածներին սպառնացող վտանգներ կան աշխարհի շատ վայրերում: Ամեն տարի աշխարհում ոչնչացվում է ավելի քան 100 միլիոն ձուկ, որոշ երկրներում դելֆինի որսը օրինականացվել է, որը  նույնիսկ ավանդական է դառնում: