Ի.Ալիև. Երեխաների նկատմամբ համակողմանի խնամքը՝ Ադրբեջանի պետական ​​քաղաքականության բաղկացուցիչ մասն է
Նախագահ Իլհամ Ալիևը  ուղերձ է հղել՝ Ադրբեջանի երեխաների 6-րդ համահանրապետական ​​ֆորումի մասնակիցներին։
Իր ուղերձում Իլհամ Ալիևը նշել է, որ այս տարի ֆորումն անցկացվում է՝ «Կանաչ աշխարհի համար համերաշխության տարվա» շրջանակներում և առանձնահատուկ նշանակություն ունի՝ երեխաներին անվտանգ շրջակա միջավայր ապահովելու տեսանկյունից։
Նախագահը հիշեցրել է, որ ոչ վաղուց Ադրբեջանում տեղի ունեցավ լայնածավալ միջազգային միջոցառում՝ Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանը: Համաժողովում լայնորեն քննարկվել են երեխաների առողջության վրա շրջակա միջավայրի գործոնների ազդեցությունը և հանուն նրանց ապագայի կլիմայի փոփոխության միջոցառումների ամրապնդման հարցերը։ Իլհամ Ալիևն ընդգծել է, որ երկրագնդի բոլոր երեխաներին անհրաժեշտ է առողջ և մաքուր աշխարհ, «կանաչ» ապագա։ Պետության ղեկավարը նշել է, որ երեխաների նկատմամբ համակողմանի խնամքը Ադրբեջանի պետական ​​քաղաքականության  բաղկացուցիչ մասն է, և վստահություն է հայտնել, որ կարծիքների փոխանակումն ու որոշումները, որոնք կկայացվեն համաժողովում, կնպաստեն այդ պետական ​​քաղաքականության հետագա հաջող իրականացմանը։