Շարիֆը շնորհավորել է Ալիևին և ադրբեջանական ժողովրդին
Հունիսի 7-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆի միջև։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է պետության ղեկավարի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին և ադրբեջանական ժողովրդին՝ Գուրբան բայրամի սուրբ տոնի կապակցությամբ, մեր պետությանը մաղթել է առաջընթաց և բարգավաճում։
Իլհամ Ալիևը, իր հերթին, շնորհավորել է Պակիստանին և Պակիստանի ժողովրդին՝ Գուրբան բայրամի տոնի կապակցությամբ, մաղթել երջանկություն, զարգացում և բարեկեցություն։
Իլհամ Ալիևը և Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը գոհունակությամբ հիշել են՝ Լաչինում երկկողմ ձևաչափով և Ադրբեջան-Թուրքիա-Պակիստան ձևաչափով կայացած հանդիպումները և նշել, որ այդ հանդիպումների շրջանակներում  անցկացված քննարկումները նոր ազդակ են հաղորդել մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանը։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել՝՝ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև տնտեսության, էներգետիկայի, արդյունաբերության, գիտության, կրթության, զբոսաշրջության, ռազմական և այլ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ։