Ադրբեջանի ԱԳՆ փոխղեկավարը մի շարք հանդիպումներ է անցկացրել Սլովենիայում
Սեպտեմբերի 1-2-ը Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Ֆարիզ Ռզաևը այցով գտնվել է Սլովենիայում՝ մասնակցելու Բլեդում անցկացվող 20-րդ ռազմավարական ֆորումին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Արտաքին գործերի նախարարությունից, Ֆարիզ Ռզաևը ելույթ է ունեցել՝ միջազգային ներկայիս իրավիճակին նվիրված պանելային քննարկումներում։
Նա պատմել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կայացած գագաթնաժողովում ձեռք բերված պատմական համաձայնությունների, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի և խաղաղության օրակարգի մասին, ինչպես նաև ընդգծել է տարածաշրջանում կայունության կարևորությունը։ Փոխնախարարը նշել է՝ Ադրբեջանի ներդրումը Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգության, մեր երկրի մասնակցությամբ իրականացվող խոշորածավալ էներգետիկ և տրանսպորտային նախագծերի, միջազգային տրանսպորտային ուղիների, ինչպիսին է Միջին միջանցքը, ստեղծման և շահագործման գործում նրա կարևոր դերը։