Բաքվի օդանավակայանի այցելուները կծանոթանան Ղարաբաղի վերածննդի գործընթացին
Նոյեմբերի 5-ին Հեյդար Ալիևի անվան միջազգային օդանավակայանում բացվել է՝ «Ղարաբաղի վերածնունդը. ադրբեջանական վերածննդի պատմությունը» լուսանկարչական ցուցահանդեսը։
Report-ի տվյալներով՝ միջոցառումը կազմակերպվել է «Ղարաբաղի վերածնունդ» հիմնադրամի կողմից՝ «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» ( ՓԲԸ-ի AZAL) աջակցությամբ։
25 լուսանկար պարունակող ցուցահանդեսը գտնվում է օդանավակայանի 1-ին տերմինալի Duty Free (միջազգային մեկնումներ) և ուղեբեռի ստացման (միջազգային ժամանումներ) տարածքներում և կգործի մինչև նոյեմբերի 12-ը։
Օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում արված լուսանկարները փաստագրում են՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ Ղարաբաղում իրականացված վերականգնման և շինարարական աշխատանքների մասշտաբները, պատմամշակութային ժառանգության վերականգնումը և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացումը։ Ցուցահանդեսում հատուկ տեղ են զբաղեցնում նաև Ղարաբաղի բնական միջավայրը և դրա եզակի բուսական և կենդանական աշխարհը։
Այս ցուցահանդեսը կանցկացվի նաև Բաքվի խոշոր առևտրի կենտրոններում և այլ վայրերում։