Քահրամանմարաշի ադրբեջանական թաղամասի նոր բնակիչները շնորհակալություն են հայտնել Իլհամ Ալիևին
Քահրամանմարաշ քաղաքի ադրբեջանական թաղամասի բնակիչների առաջին խումբը, որը իշխանությունների կողմից վիճակահանությամբ է որոշվել, կահավորում է իրենց բնակարանները։
AZERTAC-ի հետ հարցազրույցում նոր բնակիչները շնորհակալություն են հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին և ողջ ադրբեջանական ժողովրդին 2023 թվականի փետրվարյան երկրաշարժերի հետևանքների վերացման գործում ցուցաբերած օգնության համար։
Պետական ծառայող Ահմեդ Մեթինը նշել էոր իր տունը, ինչպես և շատ այլ տներ, լուրջ վնասվել և քանդվել էև դրա տեղում Ադրբեջանի աջակցությամբ կառուցվել է նոր ժամանակակից բնակելի շենք։
«Մեր ընտանիքին վիճակահանությամբ չորս սենյականոց բնակարան են տրամադրել։ Կուզենայի անկեղծորեն շնորհակալություն հայտնել Ադրբեջանի կառավարությանը և անձամբ նախագահ Իլհամ Ալիևին ուշադրության և աջակցության համար։ Մեր ադրբեջանցի եղբայրները առաջին իսկ օրերից կանգնած էին Քահրամանմարաշի բնակիչների կողքին։ Մենք չենք մոռանա այս աջակցությունը», - վստահեցրել է Մեթինը։