Թուրքիայի ազդեցիկ անձինք այցելել են Ադրբեջան
Թուրքիայից սոցիալական ցանցերի ազդեցիկ անձանց մի խումբ այցելել է Ադրբեջան։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են տնտեսության նախարարությունից, Թուրքիայում Ադրբեջանի առևտրային ներկայացուցչության գրասենյակի կողմից կազմակերպված այցի ընթացքում հյուրերը այցելել են՝ Բաքու, Շուշա, Խանքենդի և Աղդամ քաղաքներ, ինչպես նաև Աղդամի արդյունաբերական պարկ։
Այցի ընթացքում ազդեցիկ անձանց մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրվել՝ Ադրբեջանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ռազմավարության, արդյունաբերական և ներդրումային ներուժի, ինչպես նաև ազատագրված տարածքներում իրականացվող վերականգնման և վերակառուցման նախագծերի մասին։ Հյուրերին տեղեկացվել է, որ Աղդամի արդյունաբերական պարկը  վերածվում է տարածաշրջանի արդյունաբերական կենտրոններից մեկի և որ այնտեղ լայն հնարավորություններ է ստեղծվել տեղական և արտասահմանյան ներդրողների համար։
Միևնույն ժամանակ, ընդգծվել են՝ Շուշա և Խանքենդի քաղաքներում շարունակվող բարեկարգման, ենթակառուցվածքների զարգացման և մշակութային ժառանգության վերականգնման աշխատանքները։ Նշվել է, որ այս տարածքներն զգալի զբոսաշրջային և մշակութային ներուժ ունեն։ Ազդեցիկ անձինք իրենց լայնածավալ սոցիալական ցանցերի հետևորդների հետ կիսվել են՝ այցելության մասին տպավորություններով, իրենց ականատես եղած զարգացման օրինակներով և նոր իրողություններով։