Հայաստանը խախտել է հրադադարի պայմանավորվածությունը, մարտերը շարունակվում են
Չնայած ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հայկական տարածքից սադրանքներն ու գնդակոծությունները շարունակվում են, հայտնում են Caliber.Az-ի աղբյուրները։ Հետաքրքիր է՝ ինչի՞ վրա է հույսը դնում Փաշինյանը։ Այնպիսի զգացողություն է ստեղծվում, որ նա կամ փորձում է ՀԱՊԿ-ին ներքաշել հակամարտության մեջ, ինչպես դա եղավ 2020 թվականին, կամ փորձում է վարկաբեկել այդ կազմակերպությունը՝ դրանից հետագա դուրս գալու համար։ Ամեն դեպքում, կտուժի հայ ժողովուրդը։
10:10
Ադրբեջանական բանակի կայծակնային տեղային պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ Հաայաստանի զինված ուժերի երեկվա հերթական սադրանքից հետո, Լաչինի և Քելբեջարի ուղղություններում վնասազերծվել է հակառակորդի մեծ թվով կենդանի ուժ։ Շարքից դուրս են բերվել հակառակորդի ռազմական ենթակառուցվածքը սահմանի նշված հատվածում, ներառյալ զինամթերքի պահեստները, զորամասերը և ՀՕՊ միջոցները։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այսօր առավոտյան ժամը 9:00-ից սկսած հրադադարի շուրջ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել։ Մենք կդիտարկենք, թե ինչպես է այս պայմանավորվածությունը պահպանվելու հակառակորդի կողմից։ Անցյալում Հայաստանի կողմից ձեռք բերված պայմանավորվածությունների բազմաթիվ սադրանքների և խախտումների լույսի ներքո՝ շանսերը շատ փխրուն են։

Армения нарушила достигнутую договоренность о прекращении огня, бои продолжаются
Провокации и обстрелы с армянской территории продолжаются, несмотря на достигнутые договоренности, сообщают источники Caliber.Az. Интересно, на что же рассчитывает Пашинян? Складывается ощущение, что он пытается либо втянуть ОДКБ в конфликт, как это было в 2020 году, либо же пытается дискредитировать эту организацию с целью дальнейшего выхода из нее. В любом раскладе, страдать будет армянский народ.
09:26
В результате молниеносного локального ответа азербайджанской армии после вчерашней очередной провокации ВС Армении в Лачинском и Кяльбяджарском направлениях было нейтрализовано большое количество живой силы противника. Военная инфраструктура врага вдоль указанного участка границы, включая склады боеприпасов, военные части и средства ПВО, были выведены из строя.
Согласно информации Caliber.Az, была достигнута договоренность о прекращении огня начиная сегодня с 9:00. Будем наблюдать, как эта договоренность будет сдерживаться противником. В свете многочисленных провокаций и нарушений Арменией достигнутых соглашений в прошлом, шансы очень хрупкие.