Պաշտպանության նախարարությունը հերքել է ադրբեջանցի զինծառայողների վիրավորվելու մասին տեղեկությունը
Սոցցանցերի հայկական տիրույթում շրջանառվող տեղեկությունը, թե իբր ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները կրակ են բացել Բասարքեչարի շրջանի ուղղությամբ, և որ հայ զինվորականների պատասխան կրակի հետևանքով վիրավորվել են մարտական հերթապահություն իրականացնող ադրբեջանցի զինծառայողներ, սուտ է։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը, սա հակառակ կողմի հերթական տեղեկատվական սադրանքն է։
«Մենք կտրականապես հերքում ենք տարածված տեղեկատվությունը։ Ռազմական տեխնիկայի և անձնակազմի կորուստներ չկան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Минобороны опровергло сообщения о ранении азербайджанских военнослужащих
Информация, распространяемая в армянских социальных сетях о том, что подразделения азербайджанской армии якобы открыли огонь в направлении Басаркечарского района и что наши военнослужащие, несущие боевое дежурство, получили ранения в результате ответного огня армянских военных, является ложью.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на Минобороны АР, это очередная информационная провокация противоположной стороны.
«Мы категорически опровергаем распространяемую информацию. Среди военной техники и личного состава потерь нет», - говорится в сообщении.