Ի՞նչ են քննարկել Հիքմեթ Հաջիևն ու Արմեն Գրիգորյանը ԱՄՆ-ում Մանրամասները՝ Caliber.Az-ում
«Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում ամերիկյան կողմին այս հանդիպումը կազմակերպելու և տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն ապահովելու ջանքերի համար»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի՝ ԱՄՆ-ում Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպոման արդյունքների վերաբերյալ լրատվամիջոցներին ուղղված հայտարարության մեջ։
Հանդիպման արդյունքների մասին համաձայնեցված ձևով հայտնել է նաև Ջեյք Սալիվանը։ Հիմնական ասպեկտը խաղաղության օրակարգի շուրջ աշխատանքի շարունակությունն է կոնկրետ ժամկետներում։ Հանդիպմանը քննարկվել են խաղաղ համաձայնագրի վերաբերյալ բանակցությունները, սահմանների սահմանազատման, տրանսպորտային գծերի բացման, ինչպես նաև մարդասիրական օրակարգի մաս կազմող հակահետևակային ականների և անհայտ կորածների հարցեր»,- ասված է Հ. Հաջիևի հայտարարության մեջ:

Что обсудили в США Хикмет Гаджиев и Армен Григорян?
«Мы благодарим американскую сторону за организацию этой встречи и за ее усилия по обеспечению прочного мира в регионе».
Как передает Caliber.Az, об этом говорится в заявлении для СМИ помощника президента Азербайджана - заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмета Гаджиева по итогам встречи с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном в США.
«О результатах встречи в согласованной форме также сообщил Джейк Салливан. Главный аспект – продолжение работы по мирной повестке в конкретных временных рамках. На встрече обсуждались переговоры по мирному соглашению, делимитация границ, открытие транспортных линий, а также вопросы противопехотных мин и пропавших без вести, которые являются частью гуманитарной повестки»,- говорится в заявлении Х. Гаджиева.