ՊՆ. Հայկական գնդակոծության հետևանքով Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող է վիրավորվել
Չնայած զինադադարի պայմանավորվածությանը, սեպտեմբերի 28-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել Քելբաջարի շրջանի Ալագելլեր գյուղի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների ուղղությամբ։
Գնդակոծության հետևանքով վիրավորվել է ադրբեջանական բանակի զինծառայող Իսկենդերով Նիջաթ Հիդայեթ օղլուն։
Վիրավոր զինվորին անհրաժեշտ բուժօգնություն է ցուցաբերվում։
Նշված ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկվել են համարժեք պատասխան գործողություններ։
«Նշում ենք, որ միջադեպի ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա, որը նպատակաուղղված փորձում է լարել իրավիճակը»,- ասված է պաշտպանական գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:

Минобороны: В результате армянского обстрела ранен военнослужащий ВС Азербайджана
Несмотря на соглашение о прекращении огня, 28 сентября около 18:00 подразделения ВС Армении открыли огонь по подразделениям азербайджанской армии, расположенным в направлении Алагеллер в Кяльбаджарском районе.
В результате обстрела был ранен военнослужащий азербайджанской армии Искендеров Ниджат Хидаят оглы.
Нашему военнослужащему оказывается необходимая медицинская помощь.
Подразделениями азербайджанской армии, дислоцированными на указанном направлении, были предприняты адекватные ответные меры.
«Отмечаем, что вся ответственность за инцидент лежит на военно-политическом руководстве Армении, которое целенаправленно пытается накалить обстановку», - говорится в сообщении оборонного ведомства.