Նախարար. Թուրքիայում սովորում է 28 հազար ադրբեջանցի ուսանող
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին Բաքվում անցկացվող կրթական ցուցահանդեսում իր ելույթի ժամանակ ասել է՝ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
Նրա խոսքով, եղբայրական Թուրքիայի հետ համագործակցությունը զարգանում է կրթական ոլորտում, ինչպես նաև բոլոր ոլորտներում։
Նախարարը նշել է, որ արտերկրում սովորելը միշտ էլ կարևոր հարց է եղել Ադրբեջանի համար. «Երիտասարդները, ովքեր սովորել են արտասահմանում և վերադարձել երկիր 1970-ականներին Համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի օրոք, դարձել են մեր մեր երկրի ապագա հաջողությունների դերակատարներից մեկը»։

Министр: В Турции обучаются 28 тыс. азербайджанских студентов
Как сообщает Report, об этом министр науки и образования Эмин Амруллаев сказал во время выступления на проходящей в Баку образовательной выставке.
По его словам, сотрудничество с братской Турцией развивается в образовательной сфере, как и во всех областях.
Министр отметил, что для Азербайджана обучение за рубежом всегда было важным вопросом: «Молодежь, которая отучилась за рубежом и вернулась в страну еще в 1970-ые годы в период Общенационального лидера Гейдара Алиева, превратилась в один из акторов будущих успехов нашей страны».
Э.Амруллаев подчеркнул, что в этом году более 300 молодых людей получили возможность получить образование за границей.