Ռաշադ Բայրամով. Աղալը գյուղի մոտ 90 տնտեսություն օգտվում է գերարագ ինտերնետից
Ներկայումս Աղալը գյուղի մոտ 90 տնտեսություն օգտվում է գերարագ ինտերնետից։ Պայմաններ են ստեղծվել մյոս բաժանորդներին գերարագ ինտերնետին միացնելու հնարավորության համար։
Այս մասին ASAN ռադիոյի եթերում հայտարարել է՝ թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարի խորհրդական Ռաշադ Բայրամովը, փոխանցում է Caliber.Az-ը։
Ռ.Բայրամովի խոսքով, նախատեսվում է Ղարաբաղում անցկացնել մինչև 110 կմ երկարությամբ օպտիկամանրաթելային մալուխներ, որոնք կընդգրկեն ամբողջ Ղարաբաղը.
«Շուշայում տեղադրվել է ժամանակակից էլեկտրոնային ԱՀԿ։ «Ազտելեկոմը» Շուշայում արդեն տեղադրել է 1000 համարների հզորությամբ ժամանակակից էլեկտրոնային ԱՀԿ։ Սա նշանակում է, որ մեր քաղաքացիները, ովքեր ապրում են այնտեղ և հետագայում կտեղափոխվեն Շուշա, կկարողանան միաժամանակ օգտվել հեռախոսային, ինտերնետի և IP-հեռուստատեսության ծառայություններից»։

Рашад Байрамов: В селе Агалы около 90 домохозяйств пользуются высокоскоростным интернетом
В настоящее время около 90 домохозяйств в селе Агалы пользуются высокоскоростным интернетом. Созданы условия для возможности подключения и других абонентов к высокоскоростному интернету.
Как сообщает Report, об этом в эфире ASAN Radio заявил советник министра цифрового развития и транспорта Рашад Байрамов.
По словам Р.Байрамова, в Карабахе планируется проложить до 110 км оптоволоконных кабелей, которые охватят Карабах в целом:
«В Шуше установлена современная электронная АТС. Компания «Азтелеком» уже установила в Шуше современную электронную АТС емкостью 1000 номеров. Это означает, что наши граждане, которые живут там и в будущем переедут в Шушу, смогут одновременно пользоваться услугами телефона, интернета и IP-телевидения».