Ադրբեջանի արտգործնախարար. Տարբեր եռակողմ ձևաչափերն օգնում են ընդլայնել հարաբերությունները տարածաշրջանում
25 Նոյեմբերի 2022 09:54
Տարածաշրջանային հաղորդակցության ամրապնդման տեսանկյունից տարբեր եռակողմ ձևաչափերը նպաստում են տարածաշրջանում հարաբերությունների ընդլայնմանը և առկա հակամարտությունների վերացմանը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, ելույթ ունենալով՝ «Միջին միջանցքի երկայնքով. աշխարհաքաղաքականություն, անվտանգություն և տնտեսություն» միջազգային համաժողովում, որը կազմակերպել են ADA համալսարանը և Միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնը:
Բայրամովն ասել է, որ դա կարևոր դեր է խաղում փոխադարձ շահերի վրա հիմնված ռազմավարական հարաբերությունների հետագա զարգացման համար։

Министр иностранных дел Азербайджана: Различные трехсторонние форматы помогают расширять отношения в регионе
ПОЛИТИКА  24 Ноября 2022 - 22:42
С точки зрения укрепления региональной коммуникации различные трехсторонние форматы способствуют расширению отношений в регионе и устранению существующих конфликтов.
Как сообщает Report, об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в ходе выступления на международной конференции «Вдоль Срединного коридора: геополитика, безопасность и экономика», организованной совместно Университетом АДА и Центром анализа международных отношений.
Байрамов сказал, что это играет важную роль для дальнейшего развития стратегических отношений, основанных на взаимных интересах.