Ջեյհուն Բայրամովը ժամանել է Ղազախստան
Նոյեմբերի 25-ին Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը այցով ժամանել է Ղազախստանի Ակտաու քաղաք՝ մասնակցելու Ադրբեջանի, Ղազախստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարների երկրորդ եռակողմ հանդիպմանը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, այս հարթակի նպատակը, որը 2022 թվականի հունիսի 27-ին Բաքվում կայացած առաջին հանդիպման շարունակությունն է, այս երկրների միջև՝ տրանսպորտի, տարանցման, կապի, առևտրի և մի շարք այլ ոլորտներում համակարգված համագործակցության զարգացմանը նպաստելն է։ Ակտաուում կայանալիք հանդիպմանը ակնկալվում է նաև վրացական պատվիրակության մասնակցությունը։

Джейхун Байрамов прибыл в Казахстан
25 ноября министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов прибыл с визитом в казахстанский город Актау для участия во второй трехсторонней встрече глав МИД Азербайджана, Казахстана и Турции.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МИД, целью данной платформы, являющейся продолжением первой встречи, состоявшейся 27 июня 2022 года в городе Баку, является содействие развитию скоординированного сотрудничества между указанными странами в области транспорта, транзита, коммуникаций, торговли и ряда других направлений. На встрече в Актау также планируется участие грузинской делегации.