Մեծ Բրիտանիայի դեսպանը ադրբեջաներեն է սովորել՝ ի նշան մեր երկրի նկատմամբ հարգանքի
Ադրբեջանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆերգուս Օլդը սովորել է ադրբեջաներեն լեզուն՝ ի նշան մեր երկրի նկատմամբ հարգանքի։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ ԱՀ Հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում դեսպանը խոսել է՝ Ադրբեջանի հանդեպ սիրո, մեր ժողովրդի, մշակույթի ու լեզվի, խոհանոցի, երաժշտության ու ավանդույթների մասին։
Ֆ.Օլդը, ով այժմ այցով գտնվում է Գյանջայում, ասել է, որ լեզուն սովորել է այս տարվա սկզբին, երբ որպես ուսանող երկու ամիս ապրել է Գյանջայում՝ քաղաքի ընտանիքներից մեկում։
Նա խոսել է նաև դեսպանատան ծրագրերի մասին՝ աջակցելու անգլերեն լեզվի ուսուցման զարգացմանը, կանանց իրավունքների և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը։

Посол Великобритании выучил азербайджанский язык в знак уважения к нашей стране
Чрезвычайный и полномочный посол Великобритании и Северной Ирландии в Азербайджане Фергус Олд выучил азербайджанский язык в знак уважения к нашей стране.
Как сообщает Caliber.Az, в интервью Общественному телевидению АР посол рассказал о любви к Азербайджану, к нашему народу, культуре и языку, кулинарии, музыке и традициям.
Находящийся сейчас с визитом в Гяндже Ф.Олд рассказал, что выучил язык в начале этого года, когда два месяца жил в Гяндже в одной из городских семей в качестве студента.
Он также поведал о планах посольства поддерживать развитие изучения английского языка, защиту прав женщин и окружающей среды.